Biblioteka parafialna

Biblioteka parafialna znajduje się w budynku wikariatu (wejście od ulicy Plebańskiej) i czynna jest w każdą niedzielę w godzinach 10.00 – 12.30.

Najnowsza historia biblioteki przy parafii Świętej Trójcy zaczyna się 27 października 1985 roku, kiedy to po wielu latach przerwy wznowiła swoją działalność. Wtedy jej księgozbiór liczył 755 opracowanych woluminów, obecnie rozrósł się do 4336 pozycji o tematyce religijnej (m.in. różne wydania Pisma Świętego i jego opracowania, nauczanie papieży, historia Kościoła, biografie świętych), ale też historycznej, literaturoznawczej, filozoficznej i regionalnej ułożony jest w następujących działach:

1. literatura dla dzieci i młodzieży
  2. biografie
  3. papieże Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek
  4. rodzina i wychowanie
  5. Miłosierdzie Boże i św. Faustyna
  6. dział regionalny z tematyką żydowską

Poza książkami gromadzimy czasopisma religijne, m.in. „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Różaniec”. W bibliotece gromadzone są również teczki tematyczne z wycinkami prasowymi – jest ich ponad 200.

22 października 2015 wyremontowaną i przeniesioną do nowej siedziby bibliotekę poświęcił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Do korzystania z biblioteki zachęcamy nie tylko parafian, ale wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę i pogłębić wiarę.

Pierwszą kierowniczą po reaktywowaniu biblioteki w 1985 r. była s. Eligia (do 1990 roku), drugą –Felicja Góra (1990 – 2005). Obecnie prowadzeniem biblioteki zajmuje się Barbara Gajda (kierownik) oraz panie Barbara Staworzyńska i Grażyna Witek-Banasik.