Zasady sanitarne w kościele

O

d 1 lipca udzielona w związku z epidemią przez Biskupa dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele oraz w święta nakazane, obowiązuje jedynie osoby w podeszłym wieku, mające objawy infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zakażeniem. Przypominamy, że osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Prosimy też w miarę możliwości o zachowania dystansu zgodnie z ogólnymi zasadami.

Spowiedź w naszej parafii odbywa się konfesjonałach (a na prośbę wiernych w kaplicy pod chórem). W kościele dostępne są płyny dezynfekcyjne – przy wejściu oraz przy ambonie. Komunia Święta udzielana jest najpierw tym, którzy chcą ją przyjąć na rękę (skorzystajmy wcześniej z płynu do dezynfekcji), a następnie tym którzy przyjmują ją do ust (gdy jest więcej niż jeden ksiądz po stronie prawej udzielana jest Komunia na rękę, zaś po lewej – do ust).