Zasady sanitarne w kościele

W

związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, informujemy, że podczas obrzędów religijnych sprawowanych w naszym kościele, wewnątrz może przebywać jednorazowo maksymalnie 35 osób.

Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu zgodnie z ogólnymi zasadami.

Wciąż obowiązuje udzielona przez Biskupa dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele oraz w święta nakazane. Dotyczy ona osób w podeszłym wieku, mających objawy infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zakażeniem.

Spowiedź w naszej parafii odbywa się konfesjonałach (a na prośbę wiernych w kaplicy pod chórem). W kościele dostępne są płyny dezynfekcyjne – przy wejściu oraz przy ambonie. Komunia Święta udzielana jest najpierw tym, którzy chcą ją przyjąć na rękę (skorzystajmy wcześniej z płynu do dezynfekcji), a następnie tym którzy przyjmują ją do ust (gdy jest więcej niż jeden ksiądz po stronie prawej udzielana jest Komunia na rękę, zaś po lewej – do ust).