Ministranci

Nudzisz się na Mszy? Nie wiesz co dzieje się przy Ołtarzu, a chciałbyś się dowiedzieć?

Czujesz, że wraz z innymi ministrantami chcesz podawać ampułki, dzwonić, nosić krzyż, świece i kadzidło? Zostań ministrantem! Ministranci - logo Liturgiczną Służbę Ołtarza przy naszej parafii tworzą ministranci i lektorzy. Najmłodsi jeszcze nie przystąpili do pierwszej Komunii Świętej, najstarsi studiują, a więc dla wszystkich znajdzie się miejsce i sposób zagospodarowania tak wolnego czasu jak i zdolności. Poza posługiwaniem w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw oraz zbiórkami formacyjnymi ministranci biorą udział w dekanalnych i diecezjalnych turniejach piłki nożnej, tenisa stołowego i wielu innych rozgrywkach sportowych, wycieczkach oraz konkursach.

Zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 10. Szczegółowe informacje i zapisy u opiekuna ministrantów ks. Mariusza Olejnika.

Przyjęcie nowych ministrantów
Przyjęcie nowych ministrantów 4.03.2012r.
Podczas Triduum Paschalnego