GŁOSZENIA – 18 listopada

1. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku kościelnego, która jest uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

2. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o chórzystach naszego parafialnego chóru i jego założycielu i opiekunie ks. Pawle. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy Świętej w ich intencji w sobotę o godz. 17.00.

3. Informujemy, że można już rezerwować na przyszły rok terminy intencji mszalnych – np. w rocznicę urodzin, ślubu czy śmierci kogoś z bliskich lub z racji ważnych wydarzeń przeżywanych w rodzinie. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za swoich bliskich zmarłych, pamiętając, że jedynie żyjący mogą pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym. Święty Augustyn podpowiada: „Łza za zmarłymi wyparowuje, kwiat na grobie więdnie, modlitwa natomiast dociera aż do serca Najwyższego”.

4. W sobotę o godz. 18.45 w kościele NSPJ w Będzinie odbędzie się koncert w wykonaniu ks. Pawła Sobierajskiego w połączeniu z modlitwą za zmarłych. Ks. proboszcz Włodzimierz Skoczny zaprasza do udziału także naszych parafian.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.