GŁOSZENIA – 21.05.2017

1. Z racji zbliżającego się Dnia Matki, w środę 24 maja o godz. 16.30 w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina odbędzie się koncert dla matek pt. „Dziękuję Ci Mamo”. Wstęp na koncert jest wolny, w imieniu organizatorów: Towarzystwa Przyjaciół Będzina i Duchowieństwa Dekanatu Będzińskiego serdecznie zapraszamy Czcigodne Matki.

2. W najbliższy piątek – w dzień Matki – podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 Biskup Sosnowiecki ks. bp dr Grzegorz Kaszak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Spotkanie organizacyjne z kandydatami we wtorek o godz. 18.30 w kościele, a spowiedź dla kandydatów, rodziców i najbliższej rodziny oraz świadków Bierzmowania w czwartek o godz. 18.30. Intencje na Mszę Świętą zbiorową za matki żyjące i zmarłe składamy w zakrystii.

3. W sobotę, 27 maja o godz. 18.00, drugi różaniec pompejański w ramach Nabożeństwa Dwudziestu Sobót. Serdecznie zapraszamy.

4. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców z naszej diecezji do Matki Bożej Piekarskiej wyruszy z parafii Wojkowice – Żychcice w przyszłą niedzielę o godz. 7.15. Zapraszamy młodzieńców i panów – naszych parafian – do udziału w tej pielgrzymce.

5. Panie, które od lat zajmują się przygotowaniem ołtarzy na procesję Bożego Ciała, w tym tygodniu rozpoczną zbiórkę pieniężną na udekorowanie ołtarzy. Prosimy o włączenie się w tę zbiórkę, by także od strony zewnętrznej godnie uczcić tajemnicę Bożego Ciała.

6. Przed VI Marszem dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w naszym mieście 10 czerwca, między innymi w naszym kościele w maju odbywa się zbiórka pod hasłem „Paka dla Niemowlaka”. Zebrane przedmioty jak: pampersy, ubranka, kosmetyki dla niemowlaków, wózki, chodziki itp. trafią do rodzin niezamożnych, w których są niemowlaki.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W naszej parafii trwa peregrynacja figury NMP Fatimskiej w rodzinach. Na konkretny termin nawiedzenia można się zapisywać w zakrystii. Figurę będziemy odbierać z kościoła podczas Mszy św. o g. 18.00