GŁOSZENIA – 9 grudnia

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając po Mszy Świętej ofiary do puszki na pomoc katolikom mieszkającym w krajach byłego Związku Sowieckiego.
2. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 12.30 będzie odprawiona z intencją zbiorową o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii lub do skrzynki przy relikwiach.
3. Przygotowując się do rekolekcji adwentowych, które rozpoczniemy za tydzień, zadbajmy o to, aby i nasi domownicy skorzystali z tego czasu łaski oraz, by osoby chore i starsze mogły przyjąć sakramenty święte.
4. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych, a w poniedziałek i wtorek:
- dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.00
- dla dzieci i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 17.00
- młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na godz. 18.00
- spowiedź rekolekcyjna we wtorek – 18 grudnia – od godz. 8.30 do 9.30 i od 16.30 do 18.30
5. W poniedziałek rekolekcyjny, 17 grudnia, kapłan odwiedzi w domach chorych i starszych wiekiem, aby umożliwić im przystąpienie do sakramentów: pokuty i Eucharystii przed Bożym Narodzeniem. Adresy tych osób zgłaszamy w zakrystii u ks. Krzysztofa.
6. W sobotę Mszą Św. o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe młodzieży, która w sierpniu uczestniczyła w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Druga część spotkania w Domu Parafialnym.
7. Opłatki na stół wigilijny nabywamy w przedsionku kościoła lub w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na spłatę witraża św. Jadwigi królowej wawelskiej. Wigilijne caritasowskie świece – małe w cenie 6 zł, duże 15 zł, płyta z kolędami 5 zł. Zachęcamy też do nabywania i czytania prasy katolickiej.
8. W przedsionku kościoła ustawiona jest okolicznościowa wystawa z okazji 25-lecia Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Zachęcamy dziś do zapoznania się z historią festiwalu, który zaczął się w naszej parafii. Od jutra wystawę będzie można oglądać w będzińskiej bibliotece, a potem w kolejnych parafiach.