GŁOSZENIA -17.03.2019

1. Dzisiejsza, 2. niedziela Wielkiego Postu, obchodzona jest w Kościele Katolickim jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. 2004 polskich misjonarzy pracuje w 99 krajach na wszystkich kontynentach. Ofiarami złożonymi do puszki możemy wspomóc tych, którzy także i w naszym imieniu – coraz częściej z narażeniem życia – głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. W imieniu misjonarzy i tych, którym nasze datki posłużą, składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 i 17.30, – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy także do częstszej lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej. Czyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Panem Bogiem oraz jako pomoc w przygotowaniu się do spowiedzi wielkanocnej.

3. Jutro o godz. 16.00 w Domu Parafialnym na Górze Zamkowej odbędzie się zebranie POAK im. dr A. Bilika.

4. We wtorek, 19 marca, przypada doroczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 17.30 odśpiewamy godzinki do naszego Przemożnego Orędownika, a po nich Msza Święta dziękczynna w 4 rocznicę wznowienia kultu w kościele po remoncie. Intencje na Mszę świętą zbiorową za Józefów żyjących i zmarłych o godz. 18.00 składamy w zakrystii.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w następujących terminach: 1 – 3 kwietnia dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10, Gimnazjum Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego; od 7 – 10 kwietnia dla dorosłych. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji zwieńczonych spowiedzią.

6. Do zakończenia rekolekcji trwa w naszym kościele przedświąteczna zbiórka żywności. Do kosza pod chórem, można składać produkty żywnościowe, które członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dostarczą przed świętami osobom potrzebującym wsparcia.