głoszenia duszpasterskie – 21.04.2024

1. Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Modlitewnej pamięci polecamy również duszpasterzy naszej parafii.

2. Jutro o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą i nabożeństwo o łaski za wstawiennictwem św. Rity z poświęceniem róż. Przez przyczynę św. Rity, której Pan Bóg udzielił m.in. daru jednania skłóconych rodów, będziemy się modlić o zgodę w naszych rodzinach, pokój dla naszej Ojczyzny i w świecie.

3. Stowarzyszenie Ratujmy Kościół na Górce zaprasza w środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą w intencji fundatora pierwszego murowanego kościoła w Będzinie śp. króla Kazimierza Wielkiego w 714. rocznicę urodzin i 691. rocznicę koronacji.

4. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Program: o godz. 10.15 wspólny różanie, o 11.00 konferencja formacyjna, a o godz. 11.30 Msza Święta. Wspólnotę Żywego Różańca przy naszej Parafii prosimy o udział w tej pielgrzymce ze sztandarem.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY W POSTĘPOWANIU NA ZADANIE PN.: NAPRAWA I KONSERWACJA GŁÓWNEGO OŁTARZA Z XVIII WIEKU W KOŚCIELE PW. ŚWIĘTEJ TRÓJCY W BĘDZINIE

Dokument (pdf)