GŁOSZENIA -19.05.2019

1. W najbliższą środę, 22 maja, ksiądz biskup Grzegorz Kaszak udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania, wprowadzi i przekaże naszej parafii relikwie św. Rity z Cascia oraz poświęci nowy witraż z wizerunkiem tejże Świętej. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 poprzedzona nabożeństwem majowym o godz. 16.30.

2. Tegoroczny, 15. koncert z cyklu „Dziękuję Ci Mamo!” z racji zbliżającego się Dnia Matki odbędzie się w tym roku w naszym kościele, w czwartek 23 maja, o godz. 16.30. Artyści zaproszeni przez ks. Pawła Sobierajskiego wykonują utwory Stanisława Moniuszki w 200-setna rocznicę urodzin tego wielkiego kompozytora. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Czcigodne Matki.

3. Kolejna uroczystość w tym tygodniu w naszym kościele, to poświęcenie sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Uroczysta Msza Święta z liturgiczną oprawą strażaków, celebrowana przez Biskupa Sosnowieckiego odbędzie się w sobotę, 25 maja, godz. 12.00. Również serdecznie zapraszamy naszych parafian.

4. W tę samą sobotę, tj. 25 maja, Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwo Dwudziestu Sobót, które jest jedną z form Różańca Pompejańskiego. Przypominamy, że nabożeństwo obejmuje udział w Mszy Świętej z przyjęciem Komunii Świętej, rozważaniem życia, męki i chwały Jezusa Chrystusa poprzez odmawianie w kolejne soboty jednej części różańca. Czciciele Królowej Różańca Świętego przygotowują się w ten sposób do odebrania obfitych łask w dniu Jej święta tj. 7 października. Apostoł Różańca z Pompejów, bł. Bartolo Longo zapewnia nas: „Niebieska Królowa ujawnia upodobanie do tego nabożeństwa, darząc swoich czcicieli uzdrawiającą mocą i szczególnymi łaskami”.

5. W przyszłą niedzielę w Dzień Matki, Msze Święte o godz. 9.00 i 12.30 będą odprawiane z intencją zbiorową. Prośby za matki żyjące i zmarłe składamy w zakrystii lub kancelarii.

6. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 7.15 z parafii Wojkowice – Żychcice. Zapraszamy młodzieńców i mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce.