GŁOSZENIA – 22 lipca

1. Po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów połączone z błogosławieństwem dla kierujących tymi pojazdami. Ofiarę na zakup pojazdów dla duszpasterstwa misyjnego możemy złożyć do puszki u ministranta przy wyjściu z kościoła. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. Niech będzie to dzień naszej wdzięcznej modlitwy o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla naszych żyjących rodziców i dziadków, a dla zmarłych przodków o łaskę wiecznej szczęśliwości. Prośby na Mszę Świętą o godz. 18.00 z intencją zbiorową składamy w zakrystii.

3. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej odmówimy dziesiąty różaniec pompejański w ramach nabożeństwa Dwudziestu Sobót.

4. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 9.00 będzie sprawowana za zastrzelonego na służbie 15 lat temu śp. sierżanta Grzegorza Załogę. Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Biskup Sosnowiecki ks. bp Grzegorz Kaszak. Tradycyjnie oprawę liturgii poprowadzą policjanci Garnizonu Będzińskiego z udziałem kompanii reprezentacyjnej Policji Śląskiej. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za stróża prawa, który w obronie obywateli rotę przysięgi policjanta wypełnił do samego końca.

5. W dniach 13 i 14 października (sobota i niedziela) parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej w Licheniu. Zapisy od dziś w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.