GŁOSZENIA -14.07.2019

1. We wtorek, 16 lipca, wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Msza Święta z okolicznościowym kazaniem i intencją zbiorową o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Prywatne prośby składamy w zakrystii lub do skrzynki przy relikwiach Świętego Papieża. Modlitwą obejmiemy także dusze w czyśćcu cierpiące, których Matka Boża Szkaplerzna jest szczególną opiekunką. Na zakończenie nabożeństwa poświęcimy nowe medaliki szkaplerzne zakupione przez parafian, może dla siebie, dzieci czy wnuków.

2. W III piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej odprawimy przed Najświętszym Sakramentem koronkę do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej odmówimy dziewiąty różaniec pompejański w ramach nabożeństwa Dwudziestu Sobót.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej – z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących – błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów oraz modlitwa o roztropne z nich korzystanie. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

4. W dniach 12 i 13 października (sobota i niedziela) parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej w Licheniu. Zapisy od dziś w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli zbierze się grupa około 50 pielgrzymów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. Młodzieżowa, szlakiem Orlich Gniazd rozpocznie się 8 sierpnia w naszym kościele, a dla dorosłych 23 sierpnia w kościele na Syberce.