GŁOSZENIA – 22.10.2017

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień różańcowy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i przyjęciu łask przywiązanych do tej prostej i skutecznej modlitwy.

2. Wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych, a po niej oktawa modlitw za zmarłych. Już dziś pomyślmy o duchowym przygotowaniu samych siebie do tych uroczystości, by za zmarłych, których groby będziemy nawiedzać przyjąć Komunię świętą. Pomyślmy o spowiedzi, Mszy świętej w ich intencji i zamówionych wypominkach, bo jak uczy nas mędrzec Pański: „Święta i zbawienna myśl jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów rozwiązani”.

3. Wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

- za zmarłych z wypominków rocznych w naszej parafii modlimy się w każdą niedzielę i odprawiamy Mszę Świętą wieczorną w każdy pierwszy piątek miesiąca.

- wypominki oktawalne to osiem kolejnych Mszy Świętych (wieczornych) po Uroczystości Wszystkich Świętych poprzedzonych wspólnym różańcem za zmarłych.

- zmarli z wypominków jednorazowych objęci są modlitwą w czasie procesji na cmentarzu odprawianej 1 listopada o godz. 14.30.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych klerycy naszego Seminarium Duchownego będą zbierać na cmentarzu ofiary na utrzymanie Seminarium. Swoim darczyńcom odwdzięczają się Mszą Świętą w każdy czwartek, przez cały rok. Polecamy tę zbiórkę życzliwej ofiarności wszystkich nawiedzających cmentarz.