GŁOSZENIA – 13.10.2019

1. Ofiarami złożonymi do puszki po Mszy Świętej możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w dobrym wykształceniu się uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin z małych miejscowości.

2. W środę, 16 października, 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Weźmy udział w różańcu i Mszy Świętej, by podziękować Panu Bogu za dar Papieża – pierwszego z rodu Polaków – i za Jego wstawiennictwem wznieść do Pana Boga nasze prośby. Intencje składamy w zakrystii.

3. W piątek, w święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia modlitwą różańcową obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

4. W sobotę, 19 października, 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i druga rocznica wprowadzenia Jego relikwii do naszego kościoła. podczas różańca i Mszy Świętej będziemy modlić się za naszą Ojczyznę .

5. W przyszłą niedzielę, rozpoczynającą Tydzień Misyjny, ofiarami złożonymi na tacę pomożemy polskim misjonarzom w pełnieniu ich misyjnych zadań.

6. Wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych, a po niej oktawa modlitw za zmarłych. Już dziś pomyślmy o duchowym przygotowaniu się do tych uroczystości, by za zmarłych, których groby będziemy nawiedzać przyjąć Komunię świętą. Pomyślmy o spowiedzi, Mszy świętej w ich intencji i zamówionych wypominkach. „Święta i zbawienna myśl jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów rozwiązani”. Wypominki składamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

- za zmarłych z wypominków rocznych w naszej parafii modlimy się w każdą niedzielę i odprawiamy Mszę Świętą wieczorną w każdy pierwszy piątek miesiąca.

- wypominki oktawalne to osiem kolejnych Mszy Świętych (wieczornych) od Dnia Zadusznego poprzedzonych wspólnym różańcem za zmarłych.

- zmarli z wypominków jednorazowych objęci są modlitwą w czasie procesji na cmentarzu odprawianej 1 listopada o godz. 14.30.