GŁOSZENIA -18.08.2019

1. Szczęśliwie – dzięki Bożej Opatrzności –  przebiegła Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszyła z naszej Parafii 8 sierpnia. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, który przewodniczył młodym pielgrzymom. Podziękowania składamy pielęgniarce p. Helenie za specjalistyczną opiekę oraz Gosi i Krzysiowi za zajęcie się sprawami gospodarczymi.

2. W najbliższy czwartek – 22 sierpnia – po Mszy świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo do św. Rity z poświęceniem róż i ucałowaniem relikwii patronki od spraw trudnych, z których nie możemy dostrzec wyjścia. Intencje na to nabożeństwo – do wspólnotowej modlitwy – będziemy mogli złożyć przed Mszą Świętą do koszyczka na stopniach ołtarza.

3. W piątek Mszą Świętą o godz. 7.00 odprawianą w kościele na Syberce rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej i pożegnaniu pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów z naszego dekanatu odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Alei Kołłątaja.

4. Przypominamy, że w dniach 12 i 13 października (sobota i niedziela) parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej w Licheniu. Osoby, które decydują się na taki wyjazd prosimy o dokonanie zapisu najpóźniej do niedzieli 8 września. Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli zbierze się grupa około 50 pielgrzymów.

5. Przedstawiciele Grupy Anonimowych Alkoholików „ZNICZ” zapraszają na spotkania osoby, które zapadły na chorobę alkoholizmu, a chcą rozpocząć leczenie. Mityngi odbywają się w salkach przy parafii na Syberce.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.