GŁOSZENIA – 20.08.2017

1. Dzięki Bożej Opatrzności szczęśliwie przebiegła Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszyła z naszej Parafii 8 sierpnia. Dziękujemy naszemu prefektowi ks. Krzysztofowi, który podjął się przewodnictwa młodym pielgrzymom. Dziękujemy księżom: Tomaszowi Smalcerzowi z Sądu Biskupiego i Arkadiuszowi Witkowskiemu – duszpasterzowi akademickiemu za pomoc przewodnikowi grupy i opiekę duchową nad młodzieżą. Podziękowania dla p. Janusza Pieczyraka za dowożenie pielgrzymom pieczywa i zupy oraz młodzieży z naszej parafii: Damianowi, Gosi, Krzysiowi, Tomkowi, Paulinie i Karolinie za zajęcie się sprawami gospodarczymi na obozowisku.

2. W środę Mszą Świętą o godz. 7.00 odprawianą w kościele na Syberce rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej i pożegnaniu pielgrzymów. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów z naszego dekanatu odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Alei Kołłątaja.

3. W sobotę, 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Msza Święta z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.00. Przybądźmy w tym dniu do świątyni, aby podziękować Czarnej Madonnie za jej opiekę nad naszymi rodzinami i prosić o dalsze łaski. Zachęcamy, aby w tym dniu pielgrzymować na Jasną Górę. Uroczysta suma przed szczytem jasnogórskim o godz. 11.00.

4. Czas wakacji powoli dobiega końca. Zachęcamy, by rodzice wraz ze swoimi dziećmi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej. Msza Święta o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym w poniedziałek, 4 września o godz. 8.00.

5. Nasza Parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej w Licheniu, w dniach 30 września i 1 października (sobota i niedziela). Koszt pielgrzymki z noclegiem w Licheniu 120zł.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.