Remonty w kościele

S

zkody górnicze spowodowały w naszej świątyni znaczne uszkodzenia XIX wiecznych sklepień kaplic bocznych i ich zabytkowych polichromii. W czerwcu 2020 roku rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę prace naprawcze – najpierw w południowej kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie w północnej – Matki Bożej. Jednocześnie konserwacji i częściowemu odtworzeniu poddane zostają polichromie glifów okiennych, a w kaplicy Serca Jezusa także chór i prospekt organowy. Prace odnawiające polichromie trwają też na podniebiu chóru w nawie głównej. Konserwacji poddawany jest też mur oporowy przy dojściu do kościoła od ul. Plebańskiej. Firma wykonała tam 40 odwiertów o głębokości od 3 do 7,5 metra (aż do skały) i pod ciśnieniem wtłoczyła 12 kubików masy cementowej stabilizującej grożący osunięciem grunt.

PRACE W KAPLICY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

PRACE W KAPLICY MATKI BOŻEJ