Odnowiony obraz i nowe witraże

D

o naszej świątyni powrócił z pracowni konserwatorskiej obraz św. Katarzyny ze Sieny umieszczony w bocznym ołtarzu. Został on – podobnie jak zamontowany dwa miesiące wcześniej wiszący naprzeciw obraz św. Franciszka – namalowany w XIX wieku przez Leona Biedrońskiego, na zamówienie ks. proboszcza Leopolda Dobrzańskiego. Odnowienie obu obrazów możliwe było dzięki ofiarom składanym przez wiernych oraz dotacji Miasta Będzin i Powiatu Będzińskiego. Z kolei w kaplicy Serca Pana Jezusa zamontowaliśmy dwa nowe witraże, poświęcone św. Rafałowi Kalinowskiemu i św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu.

Uroczystość poświęcenia witraży przez bpa Grzegorza Kaszaka odbyła się w niedzielę, 9 października, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00. Do parafii wprowadziliśmy też wówczas relikwie św. Rafała Kalinowskiego. Fotorelację z wydarzenia można znaleźć w zakładce GALERIA.