Opłatki

P

oświęcone opłatki na stół wigilijny nabywamy w przedsionku kościoła u przedstawicieli Żywego Różańca lub w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji są początkiem składanych datków na wybudowanie dwóch witraży w kaplicy Matki Bożej poświęconych głównym patronom Polski: św. Wojciechowi i św. Stanisławowi, których projekty przedstawiamy poniżej. Przypominamy, że opłatek jest symbolem Chrystusa Eucharystycznego, ale również symbolem jedności wspólnoty rodzinnej i wspólnoty parafialnej. Stąd też zadbajmy, aby był przyniesiony do domu z naszego kościoła. Za składane ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.