Synod w naszej parafii

rodzy Siostry i Bracia,

W niedzielę, 10 października br., papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Otwierając ten synod, Papież pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła.

Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone  przez ks. proboszcza oraz przez parafialnego koordynatora synodu, którym jest Pani Wioleta Adamczyk. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.

W konsultacjach wezmą udział nie tylko grupy parafialne. Każdy z was, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno ks. proboszcz, jak i koordynator chcą wysłuchać każdego z was. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić z nami osobiście lub przez parafialny numer telefonu 32 – 267-39-85. Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres synod@diecezja.sosnowiec.pl bądź pod numerem telefonu podanym na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl