Akcja katolicka

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) powstał 26 listopada 1995 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Kazimierza Szwarlika.

Akcja katolicka - logo Za swojego patrona obrał doktora Adama Bilika – związanego z Będzinem pierwszego prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Częstochowskiej oraz nazywanego przed wojną Judymem Zagłębia i lekarzem ubogich.

Celem Akcji Katolickiej jest aktywne działanie na rzecz mieszkańców Będzina, m.in. organizowanie w parafii dwa razy do roku przedświątecznych zbiórek żywności oraz (w wakacje) przyborów szkolnych w ramach akcji „Nauka dla każdego”. Prezesem POAK jest Katarzyna Maciejewska, a asystentem kościelnym ks. Andrzej Stępień. W czerwcu 2005 r. Akcja Katolicka utworzyła Parafialny Zespół CARITAS (PZC), któremu przewodniczy Jadwiga Maciejewska.

Wszystkich, którzy chcą zaangażować się w działalność Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy w każdą niedzielę do biblioteki parafialnej po Mszy Św. odprawianej o godz. 9.00, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat możliwości wstąpienia do naszych wspólnot.

Więcej informacji na temat Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu CARITAS na blogu Akcji: http://przystan-nadziei.blogspot.com/

Patron Akcji Katolickiej - dr Adam Bilik
dr Adam Bilik