głoszenia duszpasterskie – 15.05.2022

1. Jutro – w 16. dniu miesiąca – Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiona z intencją zbiorową o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła. Intencje prywatne składamy w zakrystii. W tym dniu obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

2. W środę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak poświęci sztandar Powiatu Będzińskiego w 155. rocznicę utworzenia powiatu. Starosta Będziński zaprasza mieszkańców do udziału w tej podniosłej uroczystości.

3. W sobotę, 21 maja, po raz siódmy w naszej parafii, rozpoczniemy Nabożeństwo Dwudziestu Sobót, które jest jedną z form Różańca Pompejańskiego. Nabożeństwo obejmuje udział w kolejne soboty w Mszy Świętej z przyjęciem Komunii Świętej, rozważaniem życia, męki i chwały Jezusa Chrystusa poprzez odmówienie jednej części różańca. Apostoł Różańca z Pompejów, bł. Bartłomiej Longo zapewnia nas: „Niebieska Królowa ujawnia upodobanie do tego nabożeństwa, darząc swoich czcicieli uzdrawiającą mocą i szczególnymi łaskami”. Przygotowując się do udziału w tych nabożeństwach pomyślmy o intencji, która będzie towarzyszyć naszym modlitewnym spotkaniom. Skorzystajmy z tego czasu łaski, który ofiaruje nam Matka Boża Pompejańska.

4. W przyszłą niedzielę, 22 maja o godz. 18.00, odprawimy nabożeństwo do św. Rity. Msza Święta będzie odprawiana w intencji fundatorów relikwiarza, witraża i ornatu ze św. Ritą. Prywatne intencje składamy do koszyczka przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

5. Panie i panowie, którzy od lat zajmują się przygotowaniem ołtarzy na procesję Bożego Ciała, w tym tygodniu rozpoczną zbiórkę pieniężną na udekorowanie ołtarzy. Każda z tych osób otrzyma od Parafii imienne upoważnienie i jeśli danej osoby nie znamy należy poprosić o okazanie zaświadczenia. Prosimy o włączenie się w tę zbiórkę, by także od strony zewnętrznej godnie uczcić tajemnicę Bożego Ciała.

6. W niedzielę, 12 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą obchodzić rocznicę I Komunii świętej, a w niedzielę 19 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie sprawowany sakrament bierzmowania.

7. Przygotowanie rocznicy I Komunii Świętej z udziałem uczniów klasy IV i ich rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w kościele.

8. XVI koncert z cyklu „Dziękuję Ci Mamo!” z racji Dnia Matki odbędzie się w tym roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, w poniedziałek 23 maja, o godz. 15.30. Koncert poprowadzi ks. Paweł Sobierajski. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Czcigodne Matki.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.