głoszenia duszpasterskie – 14.08.2022

1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Z tym dniem związany jest obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i zbóż. Przyniesiony bukiet niech będzie znakiem wdzięczności Panu Bogu za otrzymywane od Niego dobra duchowe i doczesne. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę, a o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, poległych w jej obronie i Żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 krótki koncert Ave Maria w wykonaniu Małgorzaty Dolińskiej i Tadeusza Barylskiego.

2. We wtorek Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona z intencją zbiorową o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje składamy w zakrystii lub do skrzynki przy relikwiach Świętego Papieża.

3. W III piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę o godz. 18.00 odprawimy 14 różaniec pompejański w ramach nabożeństwa Dwudziestu Sobót.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz zapisu na pielgrzymkę, która z parafii na Syberce wyruszy 23 sierpnia.