głoszenia duszpasterskie – 25.07.2021 r.

1. Po Mszy Świętej ofiarami złożonymi do puszki możemy pomóc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie Zachodniej.

2. Na parkingu od strony zakrystii odbędzie się poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów połączone z błogosławieństwem dla kierujących tymi pojazdami. Po poświęceniu będziemy mogli złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla duszpasterstwa misyjnego w ramach Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. Niech będzie to dzień naszej wdzięcznej modlitwy o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla naszych żyjących rodziców i dziadków, a dla zmarłych przodków o łaskę wiecznej szczęśliwości. Prośby na Mszę Świętą o godz. 18.00 z intencją zbiorową składamy w zakrystii.

4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na jedenasty różaniec pompejański w ramach nabożeństwa Dwudziestu Sobót.

5. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 9.00 będzie sprawowana za zastrzelonego na służbie 18 lat temu śp. sierżanta Grzegorza Załogę. Mszy Świętej będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Sosnowieckiej ks. dr Mariusz Karaś. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za stróża prawa, który w obronie mieszkańców naszego miasta rotę przysięgi policjanta wypełnił do samego końca.

6. Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Należy go dostarczyć do Domu Parafialnego na Górze Zamkowej w środę 28 lipca od godz. 16.00 do 18.00 oraz w czwartek 29 lipca od godz. 11.00 do 13.00. W czwartek, 29 lipca o godz. 13.00 organizatorzy odbiorą zebrany sprzęt.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania ze zbioru Biblioteki Parafialnej, która czynna jest w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 12.00.

8. Wciąż przyjmujemy zapisy do udziału w Pieszej Młodzieżowej Pielgrzymce na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd, która rozpocznie się w naszym kościele w niedzielę, 8 sierpnia oraz pielgrzymkę zagłębiowską w dniach 23 – 25 sierpnia 2021. W tym roku pielgrzymować będziemy bez noclegów w Zendku i Nieradzie. Na noc będziemy wracać do domu, a rano wracać znów na pielgrzymi szlak. Zapraszamy wszystkich chętnych na te „rekolekcje w drodze”.