głoszenia duszpasterskie – 28.02.2021 r.

1. Dzisiejsza, 2. niedziela Wielkiego Postu, obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Prawie dwa tysiące polskich misjonarzy ewangelizuje w 99 krajach na wszystkich kontynentach. Ofiarami złożonymi do puszki możemy wspomóc tych, którzy także i w naszym imieniu – coraz częściej z narażeniem życia – głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. W imieniu misjonarzy i tych, którym nasze datki posłużą, składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszamy.

3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30. Msza Święta wynagradzająca za grzechy wobec Serca Jezusowego oraz o miłosierdzie Boże dla zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i w lutym o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 i 17.30, – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego w niedzielę o godz. 17.30.

5. Marzec w Kościele Powszechnym jest miesiącem poświęconym na oddawanie czci św. Józefowi. W Roku św. Józefa przeżyjmy ten czas w Jego towarzystwie. Odmawiajmy przez cały miesiąc litanię czy koronkę do św. Józefa, polecając Jego opiece nasze rodziny i parafię. Skoro Bóg uczynił Go zarządcą wszystkich posiadłości swoich, to z ufnością prośmy, aby – On Zarządca – hojnie nas tym Bożym majątkiem obdarzył.