głoszenia duszpasterskie – 14.07.2024

1. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Msza Święta z okolicznościowym kazaniem  o godz. 18.00 będzie odprawiana z intencją zbiorową o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Modlić się będziemy także za dusze w czyśćcu cierpiące, których Matka Boża Szkaplerzna jest szczególną opiekunką.

2. W najbliższy piątek – trzeci miesiąca – zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawimy po Mszy Świętej wieczornej, a w sobotę dziewiąty różaniec pompejański.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej – z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – odbędzie się błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla duszpasterstwa misyjnego.

4. Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Domu Parafialnym na Górze Zamkowej w dniach 25 i 26 lipca w godzinach 8.00 – 9.30 i 16.30 – 17.45 oraz w sobotę (27.07.) od 8.00 – 9.00. Przychody z akcji wesprą placówki misyjne. Składając tzw. elektrośmieci, można pozbyć się kłopotu związanego z ich utylizacją, a zarazem dołożyć cegiełkę do akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Bóg zapłać za ofiary na prace konserwatorskie w świątyni!