głoszenia duszpasterskie – 28.01.2023

1. Od środy do końca września Msze Święte wieczorne w niedziele i w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, a kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 – 17.45.

2. W czwartek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 9.00 (w intencji parafian przygotowujących dekorację świąteczną i składających ofiary na żłóbek) i o godz. 18.00 z poświęceniem gromnic dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Z racji przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Życia Konsekrowanego składając ofiarę do puszki wesprzemy żeńskie klasztory o surowej regule zakonnej, które borykają się z trudnościami materialnymi. W zakrystii możemy zakupić woskową gromnicę w cenie 16 zł. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na plebanię członków Stowarzyszenia Ratujmy Kościół na Górce na spotkanie noworoczne.

3. W piątek, w dzień św. Błażeja, orędownika przeciw chorobom gardła – podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa gardeł świecami zwanymi „błażejkami” i poświęcenia jabłek. Te obrzędy liturgiczne połączone z modlitwą i przyjęte z wiarą chronią przed chorobami gardła.

4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i spowiedź od godz. 17.00. Msza Święta o miłosierdzie Boże dla zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i za zmarłych w styczniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Przypominamy o dzisiejszym koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Kameralnego Santarello z Katowic pod dyrekcją Iwony Bańskiej – zapraszamy po wieczornej Mszy św.