głoszenia duszpasterskie – 09.05.2021 r.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są po Mszy Świętej wieczornej.

2. W czwartek, 13 maja, 104. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie i 40. rocznica ocalenia przez Maryję papieża Jana Pawła II podczas zamachu na jego życie. W tym dniu o godz. 18.00 rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa fatimskie, na które będziemy się gromadzić każdego trzynastego dnia miesiąca do października włącznie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej o nawrócenie parafian zaniedbanych duchowo i moralnie – szczególnie spośród naszych rodzin.

3. W przyszłą niedzielę – w 16. dniu miesiąca – Msza święta o godz. 12.30 będzie odprawiona z intencją zbiorową o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła. Intencje składamy do skrzynki przy relikwiach Świętego Papieża lub w zakrystii. W tym dniu obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4. Prawie za dwa tygodnie, w sobotę 22 maja, w dzień św. Rity rozpoczniemy tegoroczne Nabożeństwo Dwudziestu Sobót, które jest jedną z form Różańca Pompejańskiego.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.