Żywy różaniec

Ruch religijny Żywy Różaniec został założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot.

matka-boza-rozancowa-obraz Uczestnictwo we wspólnocie polega na przynależności do 20-osobowej grupy zwanej różą – w naszej parafii działają obecnie trzy róże, pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy, NMP Królowej Pokoju oraz NMP Wspomożycielki Wiernych. Każda osoba z róży przez miesiąc o dowolnej porze i w dowolnym miejscu odmawia zadaną tajemnicę różańca (jeden dziesiątek). Raz w miesiącu odbywa się zmiana tajemnic, zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.  Początki organizacji religijnych skupionych na odmawianiu różańca w naszej parafii to 8 grudnia 1616 roku, kiedy powstało Bractwo Różańcowe.

Spotkania wspólnoty odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 9.00. Opiekunem Żywego Różańca przy naszej parafii jest ks. Andrzej Stępień.

Więcej informacji na temat modlitwy różańcowej można znaleźć na stronie http://www.rozaniec.dominikanie.pl/003.html

Żywy różaniec